Zobacz również: Zapalenie cewki moczowej | Zapalenie pęcherza
panie2

Jak leczyć nietrzymanie moczu?

Większość kobiet wstydzi się rozmawiać o tym problemie, nawet z lekarzem. Latami żyją w dyskomforcie i nie szukają pomocy, godzą się ze swoim zdrowotnym problemem - niepotrzebnie. W dzisiejszych czasach nietrzymanie moczu można skutecznie leczyć nowoczesnymi i bezinwazyjnymi metodami.

girl

Czym objawia się to schorzenie i kiedy może wystąpić?

Nietrzymanie moczu u kobiety może objawiać się samoistnym popuszczaniem moczu przy kucnięciu, kaszlu lub wysiłku fizycznym. Czasem przybiera postać nagłej i niepohamowanej potrzeby oddania moczu. Dolegliwość ta nazywana jest fachowo zespołem rozluźnienia pochwy i pojawia się najczęściej u kobiet po porodach siłami natury oraz w okresie menopauzy. Powodem nietrzymania moczu jest nadmierne rozciągnięcie mięśni okrężnych waginy, jednak rozluźnienie pochwy wiąże się także z innymi problemami, jak chociażby odczuwanie mniejszej satysfakcji podczas stosunku. Wszystko to składa się na obniżenie samooceny kobiety i złą kondycję psychiczną a często nawet prowadzi do rezygnacji z życia intymnego.

Leczenia nietrzymania moczu - laser MonaLisa Touch

Jeszcze do niedawna jedynym sposobem leczenia nietrzymania moczu była chirurgia plastyczna. Jak wiadomo, takie zabiegi zawsze wiążą się z ryzykiem wystąpienia powikłań oraz długim czasem rekonwalescencji. Swoistą rewolucją w dziedzinie leczenia nietrzymania moczu stała się ginekologia estetyczna. Dzięki nowoczesnym i często całkowicie bezinwazyjnym zabiegom każda kobieta może przywracać swoje miejsca intymne do stanu przed porodem, a także je odmładzać i ujędrniać. Specjalistyczne miejsca, takie jak Klinika dr Rzepki w Sulechowie: www.rzepka.lek-med.pl, pozwalają na leczenie tego problemu, jego redukowanie a nawet całkowitą eliminację u kobiet w każdym wieku.

Do jednych ze skutecznych metod leczenia nietrzymania moczu zaliczamy zabiegi z użyciem lasera. Zabiegi te wyróżniają zupełną lub nieznaczną inwazyjnością oraz minimalnym okresem rekonwalescencji, a często jego całkowitym brakiem. Wśród nich wymienić można laser Mona Lisa Touch. Laser ten służy do rewitalizacji intymnych narządów kobiecych. Polega on na wzmocnieniu ścian pochwy, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszaru cewki moczowej poprzez fototermiczne, nieablacyjne działanie lasera. Pod wpływem lasera włókna kolagenowe kurczą się i pojawiają się nowe, co pobudza miejsca intymne do samoregeneracji. Co ważne, terapia laserem Mona Lisa Touch jest bezbolesna i nie wymaga znieczulenia ani okresu hospitalizacji. Skutecznie przywraca prawidłową funkcjonalność sfer intymnych i ich pierwotną estetykę. Tkanki stają się bardziej elastyczne i zwarte. Do dodatkowych korzystnych efektów leczniczego działania lasera Mona Lisa Touch należy zaliczyć odbudowę błony śluzowej i lepsze nawilżenie pochwy. Zabieg Mona Lisa Touch w znaczący sposób wpływa na poprawę komfortu życia pacjentek. O ilości przeprowadzanych zabiegów decyduje specyfika problemu pacjentki oraz indywidualne oczekiwania. Często wystarczy jedna sesja zabiegowa, aby osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty.

Polecany lek. Kliknij w obrazek, aby przejść do apteki i dowiedzieć się więcej...

detrusitol

Pomoc w leczeniu nietrzymania moczu z użyciem lasera Mona Lisa Touch zapewnia Klinika Ginekologii i Ginekologii Estetycznej dr Krzysztofa Rzepki w Sulechowie : http://www.rzepka.lek-med.pl/nietrzymanie-moczu.html. Gabinet ginekologiczny gwarantuje najlepszą opiekę, szeroką ofertę usług i profesjonalne konsultacje lekarskie na najwyższym poziomie.